"כשהגעתי לאור שגב, הייתי לתפיסתי במצב הכי קשה שהייתי בו מיימי. מעולם לא התמודדתי עם חרדה בקנה מידה שהשפיע עד כדי כך על חיי. לא יכולתי לישון, חוויתי כמה התקפי חרדה, כל היום הייתי מוטרד, הפסקתי את העבודה, חזרתי לגור עם ההורים. הייתי שבר כלי.

טיפולים למיניהם לא עזרו. פסיכואנליזה נראתה לי בזבוז זמן וכסף שלא נותן לי הקלה בסבל. טיפולים כגון יוגה מדיטציה וכו לא נתנו פתרון לאורך זמן. טופלתי ע"י פסיכיאטר שנתן לי כדורים עם תופעות לוואי מחרידות שהחריפו את מצבי.

הגעתי לאור לא רק שבור לתפיסתי, אלא גם סקפטי וציני מאד לגבי היכולת של טיפול לעזור לי. הרגשתי שבוי, שמנת חלקי היא סבל, מעתה ועד עולם. אין מילים לתאר את העומק של הבור שבו הייתי.

מהמפגש הראשון אור נסכה בי ביטחון. אני שלא מאמין בשום טיפול, מיד ראיתי שמדובר פה במשהו אחר, בשיטה אחרת ובמטפלת אחרת. במקום לנסות להעלים את הכאב, אור ביקשה רק להקטין אותו לגודל אנושי, למתן אותו ולהכפיף אותו לי, במקום שאהיה כפוף לו. 

בעיקר למדתי שאור לא אומרת לי שום דבר שאינני יודע, ולא נותנת לי כח שלא היה לי לפני זה. לא: פה אני זה שדולה את הכח שיש בי מתוכי, את הידע, היכולת והנחישות.

הרגשתי שמישהו תומך בי והולך מאחורי בדרך שאני הולך, ולא שמישהו מוביל את ידי באיזה שביל לא ידוע. 

העבודה שנדרשה ממני היתה קשה והדרגתית, ונדרשתי לה כל יום. אך העובדה שאני זה שעבד, גרמה לכך שהתוצאות יעמדו במבחן הזמן, ובנוסף היו לי מקור לגאווה.

לאורך כל הטיפול מעולם לא חשתי מאור את התחושות שאני מתעב ממטפלים, שמדובר פה בעסק, במסחטת כסף, בניצול של אדם במשבר, "אנחנו צריכים לסיים", ניתוק רגשי מוחלט מהסיטואציה. הטיפול שהיא מעבירה הוא מוכח מדעית, אפקטיבי ויעיל לאורך זמן, מהיר יחסית לפיסכואנליזה, וללא תופעות לוואי. ברמה האישית, הרגשתי שהיא שומרת על מרחק בריא של מטפלת מחד, אך מעורבת, מאמינה, איכפתית ועושה כל שביכולתה להצלחתי בטיפול מאידך. הזמינות מעולם לא היתה אישיו, תמיד היה אפשר לפנות אליה בשעת צורך: כאשר נתבקשתי לצמצם את כמות הפניות, זה היה מתוך הטיפול, מתוך אמונה ביכולת שלי לטפל בדברים לבד - עוד דבר שחיזק אותי.

למדתי להיות החבר לעצמי שתמיד רציתי. למדתי שהדבר שאני מתמודד איתו, ויכול לו, הוא סיבה לגאווה. למדתי לתמוך בעצמי, כמו שאור תמכה בי. והכי חשוב, אני עשיתי את זה בעצמי, דבר שאור לא מפסיקה להזכיר לי.

אור פתחה לי את הדלת להחלמה, וראתה אותי צועד פנימה בעצמי. אני יודע שתמיד יש לי על מי לסמוך והדלת הזו מעתה והלאה תהיה פתוחה תמיד.

היום אני חוזר לחיים שהיו לי לפני המשבר שפקד אותי. לדירה שלי, לעבודה, לעצמאות. להנאות ולעצב, לאהבה והרעב הגדולים שלי לחיים שתמיד היו מנת חלקי. אני יודע שתמיד אתמודד עם הנושאים שבגינם באתי לטיפול אצל אור. אבל בזכות הטיפול אצלה, ובעיקר בזכות העבודה שעשינו יחד - והכלים שקיבלתי בעזרת עבודה זו, אני גם יודע שאצליח להתמודד, ולצלוח כל קושי, קטן כגדול.

אני ממליץ בחום לכל מי שמתלבט על טיפול אצל אור שגב."

טל

בן 35, התמודדות עם חרדה והפרעות שינה